Karta kredytowa PKO Infinite to najbardziej prestiżowa karta w ofercie PKO Banku Polskiego. Od teraz oferowana w wyjątkowej postaci – karta jest metalowa, a jej rdzeń wykonano ze stopu wolframu. Dane posiadacza umieszczone są na rewersie i wygrawerowane w technice laserowej odpornej na ścieranie. Z karty zniknął pasek na podpis – do potwierdzenia transakcji wykorzystywany będzie tylko numer PIN. Różnica między nową a poprzednią kartą jest nie tylko widoczna, ale też wyczuwalna - waży 18 gramów, czyli 3 razy więcej niż standardowa plastikowa. To wyjątkowy produkt oferowany m.in. klientom Bankowości Prywatnej.
- Udogodnienia w zakresie oferty usług dla zamożnych klientów to jeden z zasadniczych filarów naszego biznesu. Obok niego stawiamy kwestię jakości i bezpieczeństwa. Poza zrównoważonym działaniem mającym na celu ochronę i pomnażanie majątku naszych klientów zależy nam również na dostarczeniu innych satysfakcjonujących ich usług.
– mówi Andrzej Zajko Dyrektor Centrum Bankowości Prywatnej
PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W I półroczu 2020 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 1,3 mld zł a wartość aktywów sięgnęła 377 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 9,46 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która na koniec I półrocza 2020 r. miała ponad 4,7 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym.