Informacje o Banku

2019.06.14

PKO Bank Polski laureatem dwóch Nagród Gospodarczych Polskiego Radia

  • Bank zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Przełomowe Rozwiązanie 2019”
  • Drugie - w kategorii Ambasador Biznesu RP za nowoczesność i ekspansję zagraniczną

PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii Przełomowe Rozwiązanie 2019, w której wyróżniane są najbardziej innowacyjne firmy w Polsce. Kapituła Nagród Gospodarczych Polskiego Radia doceniła bank za dynamiczny rozwój bankowości internetowej, m.in. za szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik dla firm. W kategorii Ambasador Biznesu RP 2019 zajął drugie miejsce za nowoczesność i ekspansję zagraniczną.

Bank regularnie wprowadza udogodnienia dla przedsiębiorców. Jedną z najnowszych propozycji jest usługa  e-Prawnik. Narzędzie opracowane przez startup TuPrawnik w ramach programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski”, pozwala firmom na szybką, kompleksową i całkowicie zdalną konsultację prawną u jednego z wielu specjalistów. e-Prawnik to kolejne po e-Księgowości, asystencie firmowym i e-Sklepie rozwiązanie, które tworzy kompleksowy ekosystem usług dodatkowych dla MSP.

Bank rozumie potrzeby przedsiębiorców działających w Polsce i na rynkach zagranicznych. Aktywnie wspiera firmy w rozwoju międzynarodowej ekspansji, a placówki korporacyjne w Czechach i Niemczech ułatwiają ich obsługę finansową. Kolejny oddział bank otworzy na Słowacji do końca 2019 roku.

Laureatem tegorocznej nagrody specjalnej Polskiego Radia został premier Mateusz Morawiecki. Nagrody wręczono w kategoriach: dobry zarząd, przełomowe rozwiązanie, filantrop polski, skarb narodowy, ambasador biznesu RP. Nagrody Gospodarcze przyznane zostały już po raz trzeci. Organizatorem wydarzenia jest Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia.

***

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W I kw. 2019 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 862 mln zł a wartość aktywów sięgnęła ponad 326 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 8,9 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która na koniec I kw. 2019 r. miała 3,4 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski na koniec 2018 roku był najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.