Promocja i CSR

2015.09.30

PKO Bank Polski zaprasza na PKO Silesia Marathon

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym PKO Silesia Marathonu i PKO Silesia Półmaratonu. W niedzielę 4 października zawodnicy będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej „biegnę dla na rzecz Poli i Jasia”.

PKO Bank Polski wspiera największe wydarzenia biegowe w całej Polsce, w tym PKO Wrocław Marathon, PKO Poznań Maraton, cykle PKO Rzeszów Biega czy Warszawska Triada Biegowa. W tym roku Bank zorganizował także po raz pierwszy ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach PKO Bieg Charytatywny. Na Śląsku drużyny pobiegły 19 września na stadionie MOSiR w Mikołowie. Dzięki zaangażowaniu uczestników Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 600 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Po raz drugi PKO Bank Polski jest partnerem Silesia Marathonu, tym razem jako sponsor tytularny. W ubiegłym roku w biegu wystartowało prawie tysiąc zawodników, a w tym roku organizatorzy liczą, że na starcie stanie 1,5 tysiąca biegaczy, którzy przebiegną m.in. głównymi ulicami Katowic. W wydarzeniu wezmą również udział pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób.

Wspieramy PKO Silesia Marathon, ponieważ to jedna z największych imprez biegowych na Śląsku. Warto pobiec z nami nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także aby wziąć udział w akcji „biegnę dla Poli i Jasia” i tym samym pomóc chorym dzieciom. Zachęcam również do kibicowania zawodnikom, przed którymi duże wyzwanie – dystans maratoński – Grażyna Krakowska, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Katowicach.

W trakcie zawodów będzie można pomóc dwójce chorych dzieci. 10-letnia Pola urodziła się z wadą serca – niedorozwojem serca prawego (HRHS). Ze względu na pogarszający się stan zdrowia w najbliższym czasie powinna przejść kolejną operację wymiany zastawki w sercu, na którą rodzice gromadzą fundusze. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Cor Infantis. Natomiast 2,5 letni Jaś urodził się z wadą genetyczną, która ogranicza jego rozwój fizyczny i intelektualny. Aby lepiej funkcjonować niezbędny jest specjalistyczny sprzęt m.in. wózek i fotelik samochodowy oraz rehabilitacja. Chłopczyk jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” ze Złotowa. Zaangażowanie uczestników biegu zostanie przeliczone na pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz dwójki dzieci. Kartki „biegnę dla Poli i Jasia” będą do odebrania 2 i 3 października przy biurze zawodów na stoisku akcji oraz w dniu biegu w namiocie PKO Banku Polskiego (na placu przed Silesia City Center).

Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 r. Bank zorganizował 124 charytatywne akcje biegowe, w których uczestniczyło ok. 43 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,82 mln zł.  W 2015 r. odbyło się już 37 takich akcji, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości ok. 580 tys. zł dla osób potrzebujących wsparcia, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

PKO Bank Polski angażuje się w promocję biegania połączonego z dobroczynnością również na Śląsku. W trakcie wszystkich imprez biegowych wspieranych przez PKO Bank Polski w tym regionie prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…”, a każda z nich spotyka się z pozytywnym odbiorem uczestników. W 2015 roku odbyły się podczas Półmaratonu Dąbrowskiego, Maratonu Opolskiego, Pszczyńskiego Biegu Ulicznego, Półmaratonu Bytomskiego i Mikołowskiego Biegu Ulicznego. Przed nami jeszcze Memoriał Jerzego Chromika w Mysłowicach oraz Półmaraton Gliwicki.

W niedzielę 4 października biegacze będą mieli do pokonania trasę 42 km i 195 m. Rywalizacja rozpocznie się i zakończy w Katowicach na skrzyżowaniu ulic Ks. P. Ściegiennego oraz Chorzowskiej. Zawodnicy pobiegną przez centrum Siemianowic Śląskich, największe ulice Katowic, Mysłowice, a następnie w stronę Doliny 3 stawów i lotniska. Trasa została wyznaczona obok atrakcyjnych miejsc, takich jak Biblioteka Śląska, nowe Muzeum Śląskie czy Willa Fitznera w Siemianowicach Śląskich. PKO Silesia Marathon startuje o godz. 9.00, natomiast o 10.30 wyruszą uczestnicy PKO Silesia Półmaratonu. Trasa tego biegu będzie się częściowo pokrywała z trasą maratonu. Dodatkowo dzień wcześniej, 3 października o godz. 11.00 odbędzie się Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM na dystansie 4,2 km.

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

https://instagram.com/pkobiegajmyrazem

 

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto w I półroczu 2015 roku wyniósł 1 350 mln zł. Został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland” przyznaną przez miesięcznik „The Banker” należący do „Financial Times”. PKO Bank Polski zajął pierwsze miejsce w rankingu Najlepszy Bank dla Firm miesięcznika „Forbes”, uzyskując sześć gwiazdek w ogólnej klasyfikacji. Bank uplasował się także w ścisłej czołówce, zajmując 3. pozycję w rankingu Jakość na Bank 2013, przygotowanym przez TNS Polska oraz „Puls Biznesu”. Contact Center Banku po raz siódmy zwyciężył w cyklicznym badaniu infolinii bankowych, przeprowadzanym przez ARC Rynek i Opinia. Bank kolejny rok z rzędu zwyciężył w rankingu 50 największych banków w Polsce miesięcznika finansowego „Bank”. W tegorocznej edycji rankingu zwyciężył w kategorii Banki finansujące nieruchomości, a wśród banków oferujących kredyty konsumenckie Consumer finance zajął 3. miejsce. W XII edycji konkursu Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2013 „Gazety Bankowej” PKO Bank Polski otrzymał nagrodę w kategorii Bankowość elektroniczna i e-finanse, którą kapituła konkursu przyznała PKO Bankowi Polskiemu za wdrożenie aplikacji IKO. Bank wygrał również w kategorii Systemy back office za wdrożenie Centrum Innowacji. O tytuł Lidera walczyło kilkanaście instytucji finansowych, przede wszystkim z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Kapituła Konkursu VIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej nagrodziła PKO Junior w kategorii Projekt Roku. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju. Pozostaje najbardziej wartościową marką polskiej bankowości według magazynu „The Banker”, który wycenił wartość marki PKO Banku Polskiego na 1,25 mld dolarów. W Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2014 „Rzeczpospolitej” marka PKO Banku Polskiego pozostała najcenniejsza w kategorii finanse - jej wartość wyceniono na 3,6 mld złotych. Kapituła Konkursu Liderów Świata Bankowości, organizowanego w ramach Polskiego Kongresu Gospodarczego, przyznała PKO Bankowi Polskiemu nagrody w kategoriach Najlepszy Bank oraz Najbardziej Innowacyjny Bank w 2012 roku za nową ofertę Szkolnych Kas Oszczędności. Bank znalazł się w gronie najlepszych pracodawców w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global i stowarzyszenia AIESEC, przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju. PKO Bank Polski jest także laureatem plebiscytu Złoty Bankier 2013 w kategorii Najlepszy kredyt hipoteczny i Innowacja Finansowa za aplikację IKO.