Informacje o Banku

2018.10.10

IKO po raz kolejny uznane najlepszą aplikacją bankową

  • Kapituła konkursu e-Commerce Polska awards 2018 uznała IKO za najlepszą aplikację bankową
  • Nagrodę przyznano za innowacyjność, funkcjonalność, użyteczność oraz powszechność
  • Liczba logowań do IKO w sierpniu i wrześniu tego roku przewyższała liczbę logowań do serwisu internetowego iPKO

W konkursie e-Commerce Polska awards 2018 organizowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej aplikacja IKO PKO Banku Polskiego zdobyła tytuł „best banking application”. Jury uznało ją za najbardziej innowacyjną i popularną aplikację mobilną.

- Aplikacja rozwija się bardzo dynamicznie pod względem dostępnych funkcji i stale rośnie grono użytkowników, którzy z niej korzystają na co dzień. Koncentrujemy się na tym, aby IKO coraz lepiej spełniało rosnące wymagania klientów i tym samy było jeszcze bardziej popularne. Nagroda i uznanie profesjonalistów jest potwierdzeniem efektów pracy i jednocześnie motywacją dla ludzi, którzy je tworzą - mówi Łukasz Kuc, dyrektor Biura Kanałów Cyfrowych w PKO Banku Polskim.

Aplikacja IKO zamieniła telefon w mobilny oddział banku. Klienci PKO Banku Polskiego coraz częściej używają aplikacji, jako podstawowego narzędzia do zarządzania finansami osobistymi. Aplikacja dostępna jest na 3 platformy (Android, iOS oraz Windows Phone/Mobile) i w 4 językach (polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim).

Klienci banku na swoich telefonach posiadają już ponad 2,8 mln IKO. Systematycznie rośnie też ich aktywność w kanale mobilnym. Pierwsze 50 milionów transakcji wykonali w ciągu ponad 4 lat, kolejne 50 milionów – w zaledwie 8 miesięcy. Łącznie, od startu aplikacji w 2013 roku, już ponad 115 milionów transakcji. Najbardziej popularne są przelewy oraz płatności w internecie. Liczba logowań do IKO w sierpniu oraz wrześniu tego roku przewyższała liczbę logowań do serwisu internetowego iPKO.

IKO bije na głowę konkurentów bankowych, również pod względem ocen użytkowników, które w sklepach mobilnych (Google Play, App Store i Windows Phone Store) są średnio na poziomie 4,7 gwiazdek na 5 możliwych. Aplikacja mobilna PKO Banku Polskiego została też uznana za najlepszą na świecie w prestiżowym rankingu brytyjskiego Retail Banker International obejmującym banki z całego świata.

Dla PKO Banku Polskiego jest to kolejna nagroda w organizowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej konkursie e-Commerce Polska awards. W 2016 roku PKO został wybrany najbardziej cyfrowym bankiem. Celem inicjatywy jest nagrodzenie tych, którzy wyróżniają się wizją, innowacyjnym myśleniem i sukcesami e-biznesowymi.

***

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W I połowie 2018 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 1,69 mld zł a wartość aktywów sięgnęła ponad 298,7 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów (17,9 proc.), kredytów (17,7 proc.), w rynku leasingowym (12,0 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych niededykowanych (17,2 proc.). Posiadając ponad 8,6 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie ponad 21 proc. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która ma już 2,1  mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski na koniec 2017 roku był najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.